header.jpg

BohaterON w naszej szkole i gminie – spotkanie z Panem Jerzym Brzezińskim

Utworzono: środa, 18, styczeń 2023

IMG 20221221 125901

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas pełen miłości, nadziei i radości. Wewnętrzną potrzebę pomagania można realizować na różne sposoby - w Szkole Podstawowej w Teresinie były organizowane coroczne akcje charytatywne.

Jednak w tym wyjątkowym czasie nie chcemy zapominać o ludziach, którzy bohaterami są przez cały rok, a nawet więcej - całe życie. W przedświąteczną środę (21 grudnia) delegacja ze Szkoły Podstawowej odwiedziła Pana Jerzego Brzezińskiego - Powstańca, który mając zaledwie 17 lat wstąpił do Armii Krajowej i w 1944 roku brał udział w powstaniu warszawskim. Uczennice klas 6 i 8: Marysia Popłońska, Zuzia Sawicka i Oliwia Matyska, pod opieką koordynatorów projektu “BohaterON”, Pani Beaty Pałuby i Klaudii Kantorskiej przekazały Panu Brzezińskiemu świąteczne życzenia i prezenty od Pana Wójta Marka Olechowskiego i Przewodniczącego Gminy Teresin Pana Bogdana Linarda oraz całej społeczności szkolnej. Spotkanie to dało też możliwość wysłuchania opowieści Pana Brzezińskiego o tym trudnym i ważnym dla Polaków wydarzeniu. Wspomnienia tych przejmujących sytuacji były tak barwnie opowiadane, jakby działy się wczoraj. W niektórych momentach opowieść była uzupełniana o szczegóły przez żonę Powstańca, Panią Brzezińską.

Spotkanie z Panem Jerzym było prawdziwą, żywą, lekcją historii, za którą serdecznie dziękujemy. Jesteśmy dumni, że mamy takich mieszkańców Teresina.

Klaudia Kantorska