header.jpg

WYRÓŻNIONE PRZEZ WÓJTA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I ARTYSTYCZNE

Utworzono: środa, 21, czerwiec 2023

21062023

20 czerwca Szkołę Podstawową im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie odwiedził wójt Marek Olechowski. Podczas uroczystego apelu, w obecności dyrektora szkoły Joanny Kornackiej, nauczycieli oraz uczniów klas VI-VIII włodarz Gminy Teresin wyróżnił za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne dwie uczennice.

 72112

Pierwsze wyróżnienie powędrowało do Kaliny Staszewskiej, uczennicy klasy VIII d - multilaureatki olimpiad i konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023: laureatki XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, laureatki 2. stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów, laureatki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureatki Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego LOGIA, uczestniczki zawodów II stopnia XXX Olimpiady Informatycznej szkół średnich. Pan wójt pogratulował jednocześnie Kalinie znakomitych wyników klasyfikacji rocznej (średnia ocen 5,94, wzorowe zachowanie).

2106202300

Drugą z wyróżnionych uczennic jest Julia Kołodziejak z klasy VI b, która w roku szkolnym 2022/2023 odniosła znaczące sukcesy na polu artystycznym: I miejsce w VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Do Re Mi”, I miejsce w I Powiatowym Konkursie Piosenki Teatralnej i Kabaretowej, osiągnęła III etap 6. edycji telewizyjnego talent-show The Voice Kids. Warto dodać, że talent wokalny i teatralny Julii można podziwiać w musicalach „Polita” i „Piotruś Pan” w warszawskim Studio Buffo oraz w przedstawieniu „Matylda” na deskach Teatru Syrena.

- Wasze osiągnięcia świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Życzę Wam, aby Wasze pasje i zainteresowania okazały się nie tylko formami spełniania ambicji, ale przede wszystkim wspaniałą życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i pozwalającą wyznaczać kolejne, ambitne cele. Wasza godna podziwu postawa znakomicie służy promocji Teresina jako gminy przyjaznej młodym ludziom, rozumiejącej ich potrzeby, oczekiwania i marzenia, jak również pomagającej we wszechstronnym rozwoju - mówił podczas spotkania wójt Olechowski.

Wyróżnione uczennice otrzymały listy gratulacyjne i karty prezentowe o wartości 3 tys. złotych.

Nagrodzonym uczennicom, ich rodzicom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Tomasz Daczko