header.jpg

BohaterON w Teresinie!

Utworzono: środa, 15, listopad 2023

BohaterON 8B 2023We wrześniu i w październiku bieżącego roku Szkoła Podstawowa w Teresinie po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON-włącz historię!

BohaterON 5A 2023

Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego – jednego z najważniejszych wydarzeń II wojny światowej w Polsce. Powstanie jest symbolem oporu przeciw nazistowskim Niemcom. Na lekcjach historii i języka polskiego uczniowie klas IV-VIII  wzbogacali swoją wiedzę historyczną na temat powstania warszawskiego: słuchali opowiadań o młodych żołnierzach, opisywali uczucia tych bohaterów, oglądali dokumenty historyczne, a w najbliższym czasie klasy VIII będą miały okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego.

BohaterON 6D 2023

Nasze lekcje były też dobrym czasem, aby zastanowić się, za co możemy być wdzięczni Powstańcom – za odwagę, wytrwałość i szlachetność. Pamiętamy również o mieszkańcu Teresina – Panu Jerzym Brzezińskim, który brał udział w Powstaniu warszawskim jako kilkunastoletni chłopak. Postawa polskich żołnierzy jest tym bardziej godna przypomnienia, gdy obserwujemy aktualne wydarzenia ze świata. Bądźmy dumni z naszej historii i dbajmy o naszą teraźniejszość - cześć i chwała Bohaterom!

Koordynatorzy:

Piotr Szlachetko

Klaudia Kantorska