header.jpg

Indywidualne biegi

Utworzono: środa, 11, listopad 2015

      DSC 1517

   Jak co roku, sportową rywalizację szkoły zaczynają od królowej sportu - lekkoatletyki. W tym roku, po zmianie regulaminu, do rywalizacji grupowej przystąpiło 9 szkół podstawowych: Rybno, Śladów, Paprotnia, Mokas, Janów, Gawłów, Kamion, Szymanów i Teresin. Każda szkoła miała prawo wystawić 6 zawodników i zawodniczek z klas IV-VI, a do zawodów powiatowych klasyfikowało się dwunastu najlepszych sportowców z każdego biegu.

  Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali następujący uczniowie:

dziewczęta:

Andryszczyk Inga, Żochowska Urszula, Walasik Patrycja, Majcher Zofia, Gołąb Zuzanna, Dąbrowska Liwia

chłopcy:

Bajurski Norbert, Orlikowski Kamil, Młodawski Mateusz, Gawor Mateusz, Bargieł Robert, Oszczak Norbert, Wysocki Mateusz, Aloyan Vanik, Kłonowski Piotr, Niedźwiedzki Fabian, Bońda Szymon, Rzeszot Eryk.

   W zawodach na szczeblu powiatowym nasi chłopcy łącznie uzyskali największą liczbę małych punktów ze wszystkich szkół podstawowych, co dało im pierwsze miejsce. Dziewczęta wypadły równie dobrze, bo przy nieco mniejszej liczbie małych punktów zajęły drugie miejsce w powiecie.

  Kolejnym szczeblem zawodów w indywidualnych biegach przełajowych są zawody międzypowiatowe. Czworo uczniów naszej szkoły zdołało awansować na tą imprezę a byli nimi: Dąbrowska Liwia, Gołąb Zuzanna, Wysocki Mateusz i Bajurski Norbert. Rywalizacja międzypowiatowa (powiat sochaczewski, grodziski, żyrardowski, pruszkowski, warszawski zachodni) nie jest już taka lekka i przyjemna. Nasi uczniowie walczyli do końca. Niestety nie udało się awansować do dalszego etapu, czyli Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jednakże dziękujemy za włożony wysiłek, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i nie tylko ;)

Maciej Starus