header.jpg

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Utworzono: czwartek, 17, grudzień 2015

DSC09644

Zima to trudny czas dla zwierząt. Zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Jednym z głównych celów jest wspieranie placówek opiekujących się bezdomnymi zwierzętami.

Uczniowie z naszej szkoły od kilku lat pomagają zwierzętom przebywającym w pobliskich schroniskach.

W tym roku jak i poprzednim zbieraliśmy karmę dla czworonogów. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć zwierzaki bytujące w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek" w Kożuszkach. Udało nam się zebrać jej bardzo dużo, czym zaskoczyliśmy opiekunów schroniska. Bagażnik busa, którym jechaliśmy ledwo dało się domknąć po jej zapakowaniu.

10 grudnia uczniowie, którzy przynieśli najwięcej karmy i szkolni wolontariusze, udali sie wraz z panią J. Żurawską opiekunką Rady Samorządu Uczniowskiego do pobliskiego schroniska „Azorek” i obdarowali podopiecznych ze schroniska zebraną karmą. Wyraźnie wzruszeni radosnym przyjęciem przez psiaki zapewnili nas, że będą częstymi bywalcami schroniska.
Gdy otacza nas tak wiele okrucieństwa wobec zwierząt, postawa takich osób, jak nasi uczniowie napawa nadzieją i wiarą, że świat  nie jest jeszcze taki zły.

Zwierzęta to najwierniejsi przyjaciele. Zawsze są obok, zawsze nas przywitają, zawsze widzimy miłość w ich oczach. Jednak nie wszystkie zwierzaki mają to szczęście, że są kochane, mają co jeść i gdzie spać. Jest też mnóstwo czworonogów, które tego szczęścia nie mają. Dlatego pomagajmy, takim zwierzętom. Zróbmy wszystko, aby bezdomnym zwierzakom chociaż przez chwilę żyło się lepiej. Już zaczynamy zbiórkę starych koców, kołder polarów itp., którymi opiekunowie schroniska ocieplą psiakom budy. Chcemy je przekazać jeszcze przed świętami. Czeka tam na nas 135 psów. Nie zapomnimy o nich.

Miłośnicy Zwierząt

W. Milanowska

DSCN0830