header.jpg

Spotkanie z panią Katarzyną Klatą

Utworzono: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

tn DSC00968

Zgodnie z planem 31 marca w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „A jednak warto się uczyć” w ramach uroczystych obchodów Jubileuszu 60 – lecia  powstania naszej szkoły.

Tym razem w naszej szkole zagościła pani Katarzyna Klata, zdobywczyni brązowego medalu na olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku.

Spotkanie odbyło się na hali GOSIR, ponieważ było połączone z pokazem łuczniczym. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-II.   Pani Katarzyna Klata uczęszczała do naszej szkoły w latach 1978-1987, wtedy gdy jej siedziba była przy Al. XX-lecia.

Podczas spotkania Pani Katarzyna z sentymentem opowiadała o swojej byłej szkole. Wspominała uczących ją nauczycieli, trenerów i specyficzną atmosferę poprzedniej placówki. Opowiadała o swoich marzeniach z dzieciństwa oraz o tym, w jaki sposób je realizowała. Zachęcała dzieci do uprawiania sportu i wytrwałości w dążeniu do celu.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowiadaniem gościa o olimpiadzie w Atlancie. Obejrzeli film przedstawiający walkę naszych łuczniczek o medal olimpijski. Wszyscy mogli dotknąć medal olimpijski, i maskotkę „Izziego” oraz podziwiali stroje olimpijskie. Wspólnie z gościem przypomnieli sobie symbolikę pięciu kół olimpijskich. Pani Klata obecnie jest trenerem sekcji łuczniczej w LKS Mazowsze Teresin. W spotkaniu uczestniczyli także jej podopieczni: Joanna Świerżewska, Ignacy Załuski, Mateusz Wycocki oraz Marcin Chwesiuk. Zaprezentowali oni różne rodzaje łuków. Adam Prekiel – uczeń klasy IV pokazał, co już potrafi po piątych zajęciach w sekcji łuczniczej. Pani Katarzyna podkreśliła, jak ważne jest, byśmy uprawiali sport i zdrowo się odżywiali. Przypomniała o zasadzie fair play - zdrowej rywalizacji i zakazie wyśmiewania się ze słabszych.

Takie spotkania zachęcają uczniów do podejmowania różnych działań w celu rozwijania swoich umiejętności i talentów oraz zachęcają do korzystania z bogatej oferty naszego ośrodka sportowego.

Już wkrótce spotkanie z podróżniczką Panią Marzeną Poruszek.

Zobacz Galerię Zdjeć