header.jpg

Akcja "Wylosuj Anioła"

Utworzono: poniedziałek, 19, grudzień 2016

DSC 3498

Kochani,

Dziękuję wszystkim uczniom, Rodzicom i pracownikom Szkoły za udział w ogólnopolskiej akcji „Wylosuj Anioła”. Jestem wzruszona nie ilością otrzymanych kartek, ale waszym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za wykonanie kartki. Każda z nich była przepięknie ozdobiona, wypisana, wyjątkowa. Do wielu z nich zajrzałam, aby upewnić się czy treści w nich zamieszczone są odpowiednie do sytuacji – poważnej choroby dziecka, które będzie ją czytało. I ... zaskoczyliście mnie, swoją otwartością, szczerością, wsparciem i troską o drugą osobę. To piękne. Dziękuję wam za taką postawę.


W minionym tygodniu wysłałam kilkadziesiąt własnoręcznie wykonanych przez was kartek świątecznych do podopiecznych Fundacji „Gdy liczy się czas”.
Dla przypomnienia dodam, że akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta, wymaga niewiele wkładu własnego, czasu i chęci do niesienia pomocy innym. Wykonaliście kartki, które wysłałam do Fundacji, teraz dzieci te kartki wylosują.
„Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę.” Prośba Rodziców jest taka, aby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję. Część z was zamieściła swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt z osobą, która waszą kartkę otrzymała i modlitwa nie będzie już taka anonimowa.

Dziękuję, kartki można pisać przez cały rok, po zebraniu większej ilości będę je wysyłać na adres Fundacji.

Opiekun KW Serce-Sercu

Krystyna Mazurkiewicz