header.jpg

KONKURS NA KARTĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Utworzono: poniedziałek, 16, styczeń 2017

tn DSC03501

W grudniu odbył się finał konkursu na najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową w języku angielskim. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu uczniów z klas III – VI, którzy dostarczyli wykonane własnoręcznie lub z pomocą rodziców karty. Poza przewidzianymi nagrodami dla zwycięskich prac, dodatkową zachętą do udziału w konkursie była możliwość wysłania 30 najciekawszych kartek do szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii.

tn 1482072431821 flyme

Oto wyniki konkursu:

Klasy III:

I miejsce – Filip Mikołajczyk, kl. 3a

II miejsce – Aleksander Klata, kl. 3c

III miejsce – Łucja Żochowska, kl. 3c

Klasy IV – VI

I miejsce – Julia Pawłowska, kl. Vb

II miejsce – Gabriel Czółnowski, kl. Va

III miejsce – Łucja Majcher, kl. VIc

Uczniowie wyróżnieni: Urszula Żochowska, Mateusz Matela i Kamil Sztabert z kl. VIa oraz Amelia Klata z kl. VId.

tn 20161215 143644

Zwycięskie prace wraz z dodatkowo wybranymi pięknymi kartami zostały imiennie zaadresowane i wysłane do uczniów 5 klasy St. Benedict’s Primary School w Lordswood w hrabstwie Kent. Karty, wraz z dołączonymi życzeniami świątecznymi od naszych uczniów oraz listem do Pani Dyrektor, dotarły do Anglii jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i sprawiły ich adresatom wiele radości. Otrzymaliśmy również odpowiedź z serdecznymi życzeniami oraz słowami wyrażającymi gotowość do dalszej korespondencji. Mamy nadzieję, że jest to dla naszych uczniów początek ciekawej współpracy i nowych znajomości, które pozwolą na praktyczne wykorzystanie znajomości języka obcego, a także zmotywują do jeszcze bardziej pilnej nauki.

tn 20170111 143738

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas apelu podsumowującego I semestr roku szkolnego.

Nauczyciele języka angielskiego