header.jpg

Laureaci Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej w Sochaczewie

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

IMG 20171106 155122

Dnia 06 listopada 2017 roku  w Szkole Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, odbyła się IV. edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie.

 

W kategorii klas I-III pod kierunkiem pani Renaty Kołodziejak  wystąpił duet z klasy pierwszej: Kinga Sitarska i Jan Gawor z piosenką pt.: „My Pierwsza Brygada”, Marcelina Więsek z klasy II  zaśpiewała piosenkę pt.: „Ojczyzna” i Julia Kołodziejak z klasy I wystąpiła z piosenką pt.: „Serce w plecaku”.

W kategorii wiekowej drugiej pod kierunkiem pani Agnieszki Fortuny wystąpił zespół w składzie: Alicja Antczak, Maja Chojnacka, Kinga Bodych, Wiktoria Chojnacka. Zespół wykonał piosenkę pt.: „Dziewczyna z granatem” . Wystąpili też soliści: Wiktoria Kornacka z piosenką pt.: „Rozkwitały pąki białych róż” oraz Kinga Bodych z piosenką pt.: „Serce w plecaku”.

W kategorii wiekowej trzeciej wystąpił zespół pod kierunkiem pana Roberta Jędrzejewskiego w składzie: Olga Daczko, Małgorzata Gawor, Zuzanna Gołąb oraz Aleksandra Sobota.

DSC05619

         W tym roku młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Joanna Niewiadomska-Kocik, była dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I. i II. stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, obecnie naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Sochaczew; Anna Wróblewska – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I. i II. stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie i Jolanta Kawczyńska – kierownik Sekcji Integracji Społecznej Sochaczewskiego Centrum Kultury.

W kategorii wokaliści klas I-III  - pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marcelina Więsek  a trzecie miejsce  Julia Kołodziejak.

W kategorii zespoły klas I-III pierwsze miejsce nie zostało przyznane. Drugie miejsce zajął duet z naszej szkoły: Kinga Sitarska i Mateusz Gawor.

 W  kategorii „Zespoły wokalne klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum”, I. miejsce zostało przyznane uczennicom naszej szkoły: Oldze Daczko, Małgorzacie Gawor, Zuzannie Gołąb i Aleksandrze Sobocie.

                Zespół wokalny przygotowany pod kierunkiem p. Roberta Jędrzejewskiego wykonał w opracowaniu 3-głosowym pieśń pt. „Rota”, do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego, którą nazywano drugim hymnem narodowym. Śpiewano ją w najbardziej doniosłych momentach w historii naszej Ojczyzny.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.