header.jpg

Szlachetna paczka w naszej szkole

Utworzono: poniedziałek, 11, grudzień 2017

DSC06181

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Pomysłodawcą projektu jest ksiądz Jacek Stryczek. Program opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących z lokalnej społeczności wytypowanych do programu. Rodzina do programu nie może zgłosić się sama. Każda z osób/rodzin po wizycie wolontariusza jest weryfikowana i zapada decyzja czy może zostać włączona do programu.  Potrzeby osób i rodzin zakwalifikowanych do programu są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Co roku w okolicach listopada można wybrać rodzinę na stronie internetowej akcji i przygotować dla niej paczkę. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację.

24946486 1478310705551747 1747905271 o

Działaniem projektu w każdym rejonie kieruje lider, koordynujący pracę drużyny wolontariuszy. Rodziny włączane są do projektu według kategorii: chore/niepełnosprawne dziecko w rodzinie, rodzina wielodzietna, starość i samotność, choroba/niepełnosprawność w rodzinie, nieszczęście, samotny rodzic, inne. Paczki są przekazywane rodzinom na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

W tym roku zaangażowałyśmy się w wytypowanie osób i rodzin spełniających kryteria programu. Zaangażowałyśmy także uczniów klas 5 i 6 w prace ręczne. Uczniowie własnoręcznie i pod czujnym okiem p. Joanny Żurawskiej wykonali choinki dla tegorocznych darczyńców wspierających akcję Szlachetna Paczka na terenie gminy Teresin. Mamy nadzieję, że upominki spodobają się darczyńcom.

Krystyna Mazurkiewicz, Renata Strzelec