header.jpg

Noc Bibliotek w szkole

Utworzono: czwartek, 14, czerwiec 2018

tn DSC07275

Noc z 8 na 9 czerwca była wyjątkowa dla klas piątych naszej szkoły. Tę noc spędziliśmy w szkolnej świetlicy i bibliotece, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo. Program naszej szkolnej Nocy Bibliotek był bardzo bogaty i ciekawy. O 19.00 zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, by przygotować się do nocowania w szkole. 

 

tn DSC07240

Rozpoczęliśmy od spotkania z autorką książek dla młodzieży i dorosłych, Panią Agnieszką Olszanowską, która opowiedziała o tym, jak została pisarką i jak powstają jej książki. Mieliśmy też możliwość zakupienia książek z dedykacją od Autorki. 

tn WP 20180608 21 20 15 Pro

Następnie, dużo emocji wzbudziła rywalizacja drużynowa z zastosowaniem aplikacji Kahoot! Rozwiązując quizy on-line, sprawdzaliśmy swoją wiedzę o Polsce i znajomość ortografii. 

tn DSC07262

W myśl słów poetki Danuty Wawiłow "Każdy może być poetą" podjęliśmy także wyzwanie tworzenia poezji. W grupach "pisaliśmy" wiersze, wykorzystując do tego wycinki z gazet. Warsztaty poetyckie wyzwoliły w nas wiele pomysłów i zakończyły się prezentacją bardzo ciekawych wierszy naszego autorstwa.

tn WP 20180608 22 55 04 Pro

Na zakończenie rozłożyliśmy się wygodnie na naszych karimatach, aby obejrzeć film pt."Tarapaty". Projekcja filmu była doskonałym przygotowaniem do ciszy nocnej, która trwała do 6.30. 

tn DSC07272

"Noc Bibliotek w Szkole" dała nam wiele radości. Mogliśmy ciekawie, twórczo spędzić czas, jeszcze lepiej się poznać i zintegrować grając w gry planszowe i karciane, czytając książki i rozmawiając ze sobą. To była świetna noc bez telefonów komórkowych. Dziękujemy naszym wychowaczyniom, pani Dorocie Rachoń, Edycie Wróblewskiej, Joannie Żurawskiej oraz pani Aleksandrze Starus z Biblioteki Publiczej w Teresinie za przygotowanie tej imprezy i poświęcenie nam swojego czasu.

Uczniowie z klas V

Zobacz Galerię Zdjęć