header.jpg

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Utworzono: czwartek, 15, listopad 2018

Uczniowie naszej szkoły „studentami”
programu Akademia Przyszłości

a9o

„Doświadczenie nas wzbogaca i pozwala uniknąć trudnych sytuacji w przyszłości. Dlatego AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga dzieciakom przekuć porażki w szkole na sukces w życiu.”

Akademia Przyszłości to inicjatywa Stowarzyszenia Wiosna, które w grudniu corocznie organizuje w całej Polsce Szlachetną Paczkę. Uczniowie i wolontariusze naszej szkoły wspierali poprzednią inicjatywę Stowarzyszenia. W bieżącym roku współpraca pedagoga szkolnego pani Krystyny Mazurkiewicz z panią Sylwią Białkowską –liderem Akademii dała naszej szkole możliwość wzięcia udziału w kolejnym projekcie – Akademii Przyszłości.

Zakwalifikowanych do Akademii zostało siedmioro naszych uczniów. Każdy z nich ma swojego indywidualnego tutora - opiekuna. Spotkania odbywają się głównie na terenie szkoły, przed lub po zajęciach lekcyjnych.  W trakcie regularnych – cotygodniowych spotkań ucznia z tutorem, dziecko może uzyskać m.in. pomoc w nauce. Tutorzy kształtują młodego człowieka, dbają o jego rozwój osobisty i społeczny, samoocenę, akceptację,  motywację. Spędzony wspólnie czas mogą poświęcić np. na naukę, zabawę, rozmowę, spacer. Dzieci poza spotkaniami indywidualnymi mogą brać udział w wydarzeniach specjalnych, warsztatach sportowych, kulinarnych, plastycznych, sportowych, wyjściach do ciekawych miejsc, spotkaniach z interesującymi osobami. Uczniowie otrzymali osobiste Indeksy. Po zajęciach tutor wpisuje osiągnięcia swojego podopiecznego. Nad prawidłowością spotkań czuwają koordynatorzy i liderzy. Rodziny uczniów współpracują z tutorami. Program trwa przez cały rok szkolny, a w czerwcu odbywa się Gala Sukcesów, która jest podsumowaniem 10 miesięcznej pracy dzieci z tutorami.

Koordynatorem szkolnym jest pedagog szkolny Krystyna Mazurkiewicz, a liderem Akademii Przyszłości Teresin  jest pani Sylwia Białkowska.

Dziękuję Pani Dyrektor Alicji Jachimczyk za wsparcie i możliwość udziału w projekcie.

Krystyna Mazurkiewicz
          koordynator szkolny AP