header.jpg

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Utworzono: poniedziałek, 25, marzec 2019

as WP 20190313 12 21 03 Pro

 W tygodniu poprzedzającym Dzień Świętego Patryka (17 marca), lekcje języka angielskiego w naszej szkole poświęcone były pogłębianiu wiadomości o Irlandii i jej Patronie.

Na zajęciach języka angielskiego uczniowie grali w quizy online z aplikacją Kahoot, omawiali przygotowane przez siebie prezentacje kulturowe i quizy oraz wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z kulturą Irlandii. Dużą atrakcją dla uczniów było spotkanie z p. Sarą Sader, która jako native speaker poprowadziła w klasach szóstych i siódmych lekcje kulturowe po angielsku. W finałowym dniu przygotowań do Dnia Św. Patryka, tj. w piątek 15 marca, w szkole dominowały kolory flagi Irlandii, ponieważ uczniowie przyszli ubrani w zielone i pomarańczowe ubrania, a w korytarzach wyeksponowano plakaty o Irlandii i Św. Patryku, wykonane przez uczniów klas 4 – 8.

as WP 20190315 14 39 30 Pro

Przy wejściu do szkoły można było podziwiać wystawę „Kapeluszy Leprechaun’a”, czyli prac zgłoszonych przez uczniów klas 0 – 3 do konkursu plastycznego. Spośród wielu pomysłowo i starannie wykonanych kapeluszy, komisja złożona z uczennic klasy 7b, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Gabriela Wilczyńska, kl. Ia

II miejsce ex aequo –  Maja Śmigielska, kl. 0b oraz Tymoteusz Danecki, kl. 0c

III miejsce - Zuzanna Kołucka, kl. Id

Wyróżnienie: Klaudia Jarzębowska kl. 0a, Mateusz Beczek kl. Ib, Oliwia Akdemir kl. 3b, Kacper Bednarski, kl. 3a.

DSC08814

Warto dodać, że członkowie komisji mieli niemały dylemat, które prace nagrodzić, ponieważ wszystkie kapelusze zachwyciły oryginalnością i starannością wykonania.

as WP 20190315 11 32 23 Pro

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Św. Patryka był poczęstunek w czasie długiej przerwy. Menu składało się wyłącznie z zielonych i pomarańczowych potraw, i skomponowane zostało przez pomysłowych i chętnych do zabawy uczniów, którzy przynieśli swoje wyroby na wspólny stół. Wśród smakołyków znalazły się ciasta marchewkowe i szpinakowe, kruche babeczki wypełnione zielono – pomarańczową galaretką, ciasteczka i muffinki udekorowane zielonym lukrem, kanapki z ogórkiem, bukiet sałatowo – warzywny, kiwi, winogrono, mandarynki i pomarańcze, zielone soki… Wszystko pysznie smakowało i błyskawicznie zniknęło ze stołów. Żałujemy tylko, że chętnych do częstowania się było dużo więcej, niż przyniesionych potraw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, których zaangażowanie przyczyniło się do organizacji w szkole tak barwnego i ciekawego dnia promującego kulturę anglojęzyczną. Podziękowania kierujemy też do Rady Rodziców naszej szkoły, która sfinansowała zakup nagród za konkurs plastyczny i materiałów papierniczych potrzebnych do przygotowania dekoracji w szkole. 

Zobacz Galerię Zdjęć

Nauczyciele języka angielskiego:

Małgorzata Koncewicz, Marta Mońka, Anna Szczepanik, Edyta Wróblewska