header.jpg

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIANNĄ FIJEWSKĄ

Utworzono: poniedziałek, 25, marzec 2019

          15 marca w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej  i trzecich gimnazjum, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Marianną Fijewską, absolwentką Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu, która jest dziennikarką Wirtualnej Polski, zadaje trudne pytania, odkrywa fakty i zbiera opinie w najbardziej gorących, poruszających tematach społecznych.

          Prowadzi też cykl wywiadów wideo #11Pytań. Niedawno opublikowała swoją debiutancką książkę „Sekrety pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia”. Opisuje w niej życie i pracę w szpitalu z perspektywy pielęgniarek. Książka ma formę obszernego wywiadu.

            Pani Marianna bardzo szybko nawiązała z uczniami bezpośredni kontakt. Podczas spotkania opowiedziała nam o początkach swojej kariery pisarskiej i o przypadkach, które rządzą losem człowieka. Udzieliła nam cennych rad dotyczących pracy dziennikarza. Podzieliła się z nami tym, co lubi w zawodzie, który wykonuje oraz tym, co ją w nim denerwuje.

            Uczniowie z zainteresowaniem słuchali dziennikarki, włączali się w rozmowę. Można zatem wnioskować, że spotkanie trafiło w ich oczekiwania, i że z chęcią gościliby innych absolwentów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces w życiu zawodowym.

            Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książek z autografem pisarki.

Norbert Komaszewski

Marcin Chwesiuk

uczniowie klasy trzeciej gimnazjum