header.jpg

Kalina Staszewska zdobywczynią Grand Prix III SOCHACZEWSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO

Utworzono: poniedziałek, 25, marzec 2019

Grand Prix 12

            22 marca na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie odbył się III Sochaczewski Festiwal Teatralny. W siedmiu spektaklach teatralnych wystąpiły dzieci z Sochaczewa, Żyrardowa, Teresina oraz Płocka.

Grand Prix 7

            Kalina wstąpiła do Teatru „Słowo” we wrześniu 2018 r. Jest laureatką wielu konkursów recytatorskich i oratorskich. Po raz drugi w swojej karierze scenicznej zmierzyła się z trudną sztuką monodramu.

Grand Prix 2

W prezentowanym spektaklu zwraca uwagę na problem samotności i niezrozumienia dzieci przez dorosłych, przede wszystkim rodziców. Naznaczenie piętnem samotności i odrzucenia powoduje, że dziecko czuje się niechciane, brzydkie, niedobre, złe, plugawe, bezwartościowe. Wstrząsającym potwierdzeniem takiego sposobu myślenia o sobie jest wypowiedź głównej bohaterki monodramu:

A kiedy jestem niegrzeczna

To śpię w najlepszej sukience

Biegam po mieście

Albo pływam w kałuży......

......I uciekam od mamy

Naprawdę bardzo daleko...

            Grand Prix 10

Kalina zawładnęła sercami widowni, skupiła na sobie jej uwagę od początku, aż do ostatniej sekundy monodramu. W jednej z recenzji czytamy: Jej nad wyraz dojrzała gra aktorska wypełniła scenę, pokazując jak dziecko przeżywa swoje małe i większe kłopoty, żyjąc we współczesnym, pełnym pośpiechu i szumu, świecie.

            Jury przyznało nagrodę, doceniając zarówno osobowość sceniczną, jak i scenariusz monodramu.

 

Tomasz Daczko