header.jpg

Sukces w Mini Piłce Ręcznej Chłopców

Utworzono: czwartek, 28, marzec 2019

             IMG 20190308 120232

   Dnia 8 marca 2019 roku w hali Widowiskowo - Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbył się Międzypowiatowy Finał XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Chłopców.

    Drużyna ze Szkoły Podstawowej im.św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie po raz kolejny udowodniła, że na boisku nie ma sobie równych. Chłopcy gładko pokonali rywali grupowych z Radziejowic (10:2) i Kozłowa Biskupiego (9:2). W półfinale Teresin zmierzył się z drużyną ze Starych Babic (powiat warszawski zachodni) nie pozostawiając wątpliwości kto powinien zagrać w finale (13:2). Do meczu o  najwyższy stopień podium zakwalifikowała się drużyna z Michałowic i Teresina. Po zaciętym spotkaniu o wyniku meczu musiały zadecydować rzuty karne. Umiejętności bramkarskie Kacpra Zyzka przesądziły o zwycięstwie chłopców z Teresina (karne 3:1).

        Świetna postawa naszych uczniów, aktywna gra w obronie oraz przemyślany i zaplanowany atak zdecydowały o zwycięstwie. Chłopcy na co dzień trenujący w Uczniowskim Klubie Sportowym Aktimax, wywalczyli awans do najlepszej ósemki, która w maju w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej powalczy o tytuł najlepszej drużyny w województwie mazowieckim.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

IMG 20190308 115854

Skład drużyny:

Kamil Paluch, Radosław Kucharski, Jan Dmoch, Mateusz Kąpiński, Bartosz Makowiecki, Dominik Rudnicki, Mateusz Majcher, Dominik Kamiński, Mateusz Wiśniewski, Kacper Zyzek, Maciej Białkowski, Kacper Jarosiński.