header.jpg

APEL WIELKANOCNY

Utworzono: środa, 24, kwiecień 2019

DSC08853Uroczysty apel z okazji Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego odbył się  5 kwietnia 2019 roku w Hali GOSiR w Teresinie na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Głównym przesłaniem  apelu p.t. ,,Wielka Noc’’ była refleksja nas samym sobą, swoim postępowaniem, relacjami z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

DSC08828

Młodzież wykorzystując swoje zdolności teatralne przedstawiła pantomimę o grzechu, która uświadomiła, że Chrystus Zmartwychwstał, zwyciężył grzech i pomoże każdemu  z nas: przemieni nasze życie oraz  obdarzy mocą w walce     ze złem. W dalszej części artystycznej człowiek XXI wieku rozmawiał z …Ewangelistą,  św. Mateuszem, któremu towarzyszyły dzieci, rodzice, człowiek bezdomny i smutny. Osoby te były na różnych etapach swojego życia, często daleko od Pana Boga. Jednak dzięki radom św. Mateusza zapragnęli zmiany, przede wszystkim w wymiarze duchowym: chcieli i doświadczyli miłości i pomocy Jezusa Zmartwychwstałego.

DSC08856

Apel został wykonany przez uczniów klas : IIIA, IIIC gimnazjum i klasy 8D szkoły podstawowej pod kierunkiem p.H. Turczyńskiej, p.R. Kazusek  i p. G.Krupy. Piękną dekorację naszego spotkania zawdzięczamy p. A. Szymańskiej, natomiast nad częścią muzyczną  czuwał p. R. Jędzejewski.

Na zakończenie spotkania były życzenia : niech XXI wiek nie przysłania  prawdziwej miłości, poświęcenia i cierpienia, bo Zmartwychwstały Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

                                                                                              Organizatorzy