header.jpg

Filip Włodarczyk laureatem IV edycji Powiatowego Konkursu „List do…”

Utworzono: piątek, 26, kwiecień 2019

            Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIIIb naszej szkoły Filip Włodarczyk zdobył II miejsce IV edycji Powiatowego Konkursu „List do…”.

 

    W piśmie od organizatorów konkursu (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie) czytamy: W tym roku chcieliśmy zainspirować młodzież do napisania listu do ojca. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Uczniowie klas IV-VIII  w piękny, często wzruszający sposób, pisali o swoich tatusiach. Podkreślali ich ogromną rolę w  wychowaniu i dorastaniu.

Wiele listów, oprócz podziękowań, wyrazów wdzięczności za wychowanie i poświęcenie, poruszało też problemy trudnych  relacji z tatą. Z treści listów bije wielka miłość, ale i żal, rozczarowanie, że kontakty te są czasami trudne, okupione łzami i wzajemnym niezrozumieniem. Z drugiej strony widać ogromną potrzebę tej więzi, nawet wtedy, kiedy była ona sporadyczna, niepełna, wynikająca z trudnych, często zaburzonych stosunków rodzinnych bądź spowodowana dramatycznymi zdarzeniami, jak śmierć taty.

            Na  IV edycję konkursu „List do…” wpłynęło 55 listów z 11 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz. 1300 w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie.

            Filipowi i jego nauczycielowi języka polskiego panu Tomaszowi Daczce składamy serdeczne gratulacje.