header.jpg

Teresińskie gimnazjum przeszło do historii

Utworzono: wtorek, 16, lipiec 2019

155Ta gala wyglądała prawie tak jak zawsze. Było podniosłe wprowadzenie sztandaru gimnazjum, odśpiewanie hymnu narodowego, wręczenie nagród dla najlepszych uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców.

Mimo to zakończenie roku szkolnego 2018/2019 do tradycyjnych nie należało. Wraz z końcem roku szkolnego zakończyła się dwudziestoletnia historia Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie. Ale nie przeszło do historii to, co było istotą tej szkoły - jej wspólnota, wspólnota uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Wspólnota zbudowana na uczuciach, emocjach, wspomnieniach, na tym, co łączy najmocniej i trwa, bo każdy z jej członków wniósł tutaj cząstkę siebie i zostawił ją dla wspólnego dobra.

- To bardzo wzruszająca chwila, dziś żegnamy kawałek historii polskiej oświaty, ale również część historii naszej gminy. Żegnamy dobrą szkołę, która wychowała tysiące wartościowych ludzi. Pani dyrektor Joannie Kornackiej, wszystkim nauczycielom i pracownikom gimnazjum      z całego serca dziękuję za trud, pracę, sumienność, obowiązkowość, stworzenie szkoły niepowtarzalnej. Dziękuję także za odwagę, którą zaszczepiliście swoim wychowankom. Jestem przekonany, że przyniesie pozytywny wydźwięk w przyszłości - mówił podczas uroczystości wójt Gminy Teresin Marek Olechowski.

            Wśród gości znalazły się osoby, które przez ostatnie dwadzieścia lat tworzyły Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie. W sali widowiskowej GOSiR nie zabrakło również przedstawiciela samorządu, który reprezentowany był przez Pełnomocnika Wójta ds. Oświaty Bogusława Bęzla, dyrektorów instytucji, z którymi szkoła współpracowała: Teresińskiego Ośrodka Kultury - Mariusza Cieśniewskiego, Gminnej Biblioteki Publicznej - Aleksandry Starus, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Krzysztofa Walencika, proboszcza Parafii w Niepokalanowie o. Andrzeja Sąsiadka a także przewodniczącego Rady Rodziców Tomasza Krzyżaka.

            Najważniejszym punktem uroczystości było nagrodzenie najlepszych uczniów w kończącym się roku szkolnym, podziękowanie rodzicom, osobom i instytucjom zaangażowanym w życie szkoły oraz nagrodzenie absolwentów, którzy przez minione trzy lata godnie reprezentowali Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie. Miłą niespodzianką był występ absolwenta szkoły Adama Michalczyka - obecnie aktora Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie i solisty zespołu Sound'n'Grace.

            Po części oficjalnej absolwenci gimnazjum zaprezentowali nostalgiczny koncert zatytułowany „Niesieni falami życia” i tym samym teresińskie gimnazjum przeszło do historii.

Tomasz Daczko

Zobacz Galerię Zdjęć