header.jpg

SPOTKANIE Z DRUHAMI Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BUDKACH PIASECKICH

Utworzono: wtorek, 19, listopad 2019

received 2473212399671046

Dnia 15 listopada 2019r. w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich. Słuchaczami byli uczniowie z oddziałów zerowych, a przedsięwzięcie to jeden z elementów organizowanego w naszej placówce happenigu  pt.„ Bądź bezpieczny- Tydzień zdrowia”.

received 460468327774446

Cel wydarzenia to omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa min. : poznanie numerów alarmowych, wdrożenie odpowiednich postaw w sytuacjach niebezpiecznych zagrażających życiu i zdrowiu, poznanie pozycji bezpiecznej. Ponadto przedstawiono  charakterystyczne cechy dla zawodu strażaka, druhowie omówili specyfikę pracy w straży pożarnej, przedstawili także podstawowy sprzęt medyczno-ratunkowy jak i gaśniczy. Dzieci z klas zero pod opieką wychowawców Pani Agaty Radosz , Pani Renaty Kołodziejak i Pani Anety Walczak w podziękowaniu za spotkanie przygotowały występ artystyczny „Piosenka dla Strażaka”, plakat pamiątkowy ( który jak wiemy, wisi w strażackiej szatni OSP ) oraz album prac dziecięcych. Ogromną atrakcję sprawiła dzieciom możliwość oglądania i wejścia do wozu strażackiego, pokaz sygnałów świetlnych i  dźwiękowych, a w szczególności pokaz wodny przy użyciu armatki. Każde dziecko tego dnia otrzymało pamiątkowy zbiór kolorowanek i zagadek o tematyce strażackiej, miało także możliwość przymierzenia hełmu.

IMG 20191115 090405

Na zakończenie bardzo serdecznie dziękujemy  Panu Adrianowi Bylickiemu ( pracownik SOP- absolwent SP Budki Piaseckie) , Panu Marciowi Rosa ( obecny uczeń ZS im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie) i Panu Mariuszowi Rosa (pracownik KP PSP Sochaczew- absolwent SP Teresin ) za poprowadzenie tak emocjonującego wydarzenia ważnego pod względem dydaktycznym dla naszych maluchów. Już dziś wiemy, że w wielu wychowankach zostało zasiane ziarnko ciekawości poznawania zawodu strażaka i potrzeby służenia społeczeństwu  jak i  bezinteresownej pomocy.

received 486759545263899

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania i z niecierpliwością czekamy na kolejny happenig  pt.„ Bądź bezpieczny- Tydzień zdrowia”.

Iwona Rosa

Agata Radosz

Renata Kołodziejak

Aneta Walczak