header.jpg

Spotkanie z Ukrainą

Utworzono: czwartek, 28, listopad 2019

DSC09911

Od trzech lat do naszej szkoły uczęszcza Oleksii, a w tym roku naukę w pierwszej klasie rozpoczął Wadim. Obaj chłopcy przyjechali do Polski razem ze swoimi rodzinami z Ukrainy.

DSC09907

22 listopada i Olek, i Wadim poczuli się wyjątkowo. Tego dnia ich koledzy i koleżanki z klas Id i IIIc wysłuchali opowiadania taty Olka, pana Ivana Beliaka o atrakcjach turystycznych i krajobrazach Ukrainy. Pan Beliak już po raz drugi gościł w naszej szkole. Maluchy pilnie słuchały i rozwiązywały zadania dotyczące ojczyzny ich kolegów. Były emocje i nagrody za poprawne odpowiedzi. Ale co najważniejsze – wszyscy podziwiali piękne krajobrazy i stwierdzili, że Ukraina jest warta odwiedzenia. Serdecznie dziękujemy panu Beliakowi za przygotowanie spotkania, ciekawe opowiadanie, piękne fotografie oraz nagrody i słodki upominek. A Olkowi i Wadimowi życzymy, żeby w naszej szkole czuli się jak najlepiej.

 

R. Ćwiklińska