header.jpg

Dzień Życzliwości w naszej szkole…

Utworzono: poniedziałek, 02, grudzień 2019

tk DSC09938

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy szczególny dzień, Dzień Życzliwości, który miał uwrażliwić i uświadomić nam, że należy być zawsze wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Dzień ten był także wspaniałą okazją, do dzielenia się życzliwością, okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas!

 IMG 20191125 162025

W tym dniu towarzyszył nam żółty element stroju. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza rozdawali społeczności szkolnej symbol życzliwości - "uśmiechniętą buźkę”. Korytarze szkolne udekorowane zostały tematycznymi cytatami zaczerpniętymi z literatury oraz kartkami oderwij i podziel się miłym słowem z kolegą. „Dobrze, że jesteś...”,”Dziękuję...”, „Uśmiechnij się...”, czy „Życzę Ci miłego dnia!” - proste, bezcenne, znane wszystkim słowa, które mają wielką siłę i wiele zmieniają.

IMG 20191122 142922

Okazją do celebrowania życzliwości było także włączenie się uczniów wraz z wychowawcami, w ogólnopolską akcję „Marzycielska Poczta” i w jej ramach wykonanie rysunków, kartek z życzeniami i listów do chorych dzieci. Powstały piękne prace, zawierające wiele ciepłych słów i życzeń z serca płynących.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom serdeczniej spojrzymy na drugiego człowieka, z uśmiechem i radością, pamiętając, że „żyjemy naprawdę tylko wtedy, kiedy dzielimy się z ludźmi życzliwością...”.

IMG 20191122 144502

Liczymy że, dzień życzliwości będzie w naszej szkole trwał cały rok,  a nie tylko w ten jeden dzień …J

Ponadto, Samorząd Uczniowski ogłosił, plebiscyt na najżyczliwszego ucznia w klasie.

tk DSC09925  Oto  wyniki wyłonionych Kawalerów Orderu Życzliwości:

klasa 0a – Natalia Reszka

klasa 0b – Iga Kalinowska, Stanisław Okurowski

klasa 0c – Maria Kalwarczyk

tk DSC09926

klasa 1a – Aleksandra Kiepura

klasa 1b – Lena Pastuszka

klasa 1c – Kacper Króliczak

klasa 1d – Maria Klata

klasa 2a – Martyna Antoniak

klasa 2b – Sebastian Mucha

klasa 2c – Matylda Albinowska

klasa 2d – Jędrzej Klepuszewski

klasa 3a – Sandra Markowska

klasa 3b – Zuzanna Sawicka

klasa 3c – Dawid Szczepaniak

klasa 3d – Dawid Nalbert

tk DSC09936

klasa 4a – Maja Siejka

klasa 4b – Olivia Akdemir

klasa 5a – Magdalena Bielaczyc

klasa 5b – Ewelina Bagińska, Dawid Szarwas

klasa 5c – Bartosz Bryński

klasa 5d – Gabriela Gadziała

klasa 5e – Lena Bargieł, Nikodem Werle

tk DSC09930

klasa 6a – Maja Nowakowska

klasa 6b – Joanna Zemła

klasa 6c – Maja Szczypińska

klasa 6d – Dominika Kuźmińska

klasa 6e – Emilka Szczepaniak

klasa 6f – Piotr Stępień, Igor Brzychcyk

klasa 7a – Alan Pawelec

klasa 7b – Kinga Woźniak

klasa 8a – Oliwia Lipińska

klasa 8b – Piotr Felczak

klasa 8c – Maja Chojnacka

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

S. Nowacka, K. Krawczyk