header.jpg

"Wszystkie dzieci nasze są..."

Utworzono: poniedziałek, 16, grudzień 2019

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym”

Phil Bosman

PART 1576239658206

Grudzień jest miesiącem w którym w naszej szkole pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są…” obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ( 3 XII).

    W związku z tym pragniemy zaznaczyć, że już kolejny rok w Szkole Podstawowej w Teresinie funkcjonuje Zespół Nauczycieli Wspomagających. Jest to grupa specjalistów których praca w szczególności poświęcona jest edukacji włączającej.

PART 1576240189140 01

Za priorytet stawiamy wspomaganie rozwoju dziecka, przełamywanie barier poprzez dostosowanie wymagań do możliwości psychofizycznych uczniów. Systematycznie staramy się uświadamiać i uwrażliwiać społeczność szkolną na temat różnych niepełnosprawności. Pragniemy zaznaczyć, że niepełnosprawność jest jedną z wielu cech człowieka, a w naszych uczniach odkrywamy nowe horyzonty i możliwości, gdyż każde dziecko jak „czysta tablica”  jest dla pedagoga materiałem plastycznym, materiałem z którego można stworzyć najpiękniejsze dzieło.

Pragniemy życzyć wszystkim dzieciom

Beztroskich chwil,

Dobrych, życzliwych ludzi wokół siebie,

Kształcących doświadczeń,

Realizacji marzeń,

Wiary w siebie i w swoje możliwości

Oraz determinacji

 

Niepełnosprawność to nie musi być problem :

Jan Mela

 najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszą osobą z niepełnosprawnością, która dokonała takiego wyczynu. Założyciel fundacji „Poza Horyzonty”.

Lionel Messi 

Czterokrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata, utalentowany, cudowne dziecko i... autysta – tak w skrócie można opisać sylwetkę Lionela Messiego.

Natalia Partyka pomimo niepełnosprawności (brak ręki) walczy w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie  dyscyplina : tenis stołowy.

Natalia Partyka ma dopiero dwadzieścia trzy lata, a jednak igrzyska w Londynie to czwarte,  w których bierze udział. Wszystko oczywiście dlatego, że Polka jednocześnie startowała w rywalizacji paraolimpijskiej.

Iwona Rosa

Karina Jankowska