header.jpg

Ferie w szkole

Utworzono: czwartek, 27, luty 2020

lodowisko 2

Zaskakujące, atrakcyjne, sportowe… ferie   zimowe w naszej szkole !

 

To był niezwykle interesujący czas.

Pierwszy tydzień ferii mogliśmy spędzić w szkole. Czekało tu na nas bardzo dużo atrakcji. Chętnych uczniów nie brakowało.

„Niewidzialna wystawa”. W poniedziałek podróżowaliśmy w niewidzialnym świecie. W zupełnej ciemności musieliśmy sobie poradzić w różnych codziennych sytuacjach. Bez wzroku, wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Ta niezwykła wystawa , to nie tylko nowe doświadczenie, ale przede wszystkim przeżycie, którego nigdy nie zapomnimy. W realnym świecie to my – widzący - pomagamy osobom niewidomym. W świecie ciemności, to oni nam pomagali. Bez nich nie poradzilibyśmy sobie. Zrozumieliśmy, że niewidomi są tacy sami jak my. Różnimy się tylko sposobem poznawania świata. Jesteśmy sobie bardzo potrzebni.

Każdy następny dzień spełniał nasze oczekiwania. Mogliśmy znaleźć coś dla siebie. Były wyjazdy na lodowisko do Sochaczewa . Tańcząc piruety na sztucznym lodzie , mogliśmy posmakować zimowej aury. Na warsztatach kulinarnych dzieliliśmy się przepisami i rozwijaliśmy zmysł smaku. A gofry w naszym wykonaniu były przepyszne J . Zajęcia plastyczne odkryły nieograniczoną wyobraźnię , zaś rozgrywki sportowe obudziły w nas wolę rywalizacji, zwycięstwa i pokonywania własnych słabości. Miłośnicy kina mogli obejrzeć niezwykle interesujące filmy. Wspólne drugie śniadanie bardzo nas integrowało.

Czas ferii bardzo szybko minął. Jednak wspólne zajęcia sprawiły , że nie tylko długo , ale również bardzo  miło będziemy je wspominać. To był dobry czas!

                                                                                                    Agnieszka Gacka