header.jpg

Tydzień Kultury Humanistycznej

Utworzono: czwartek, 09, kwiecień 2020

Czy pamiętacie ostatnie trzy dni zajęć w szkole?  Nikt się nie spodziewał, że przebieg zdarzeń będzie nieoczekiwany i szybki …

W dniach 9 - 13 marca zaplanowaliśmy  Tydzień  Kultury Humanistycznej.  Udało się przeprowadzić tylko dwa z  zaplanowanych kilku konkursów.

 

W poniedziałek odbył się finał Konkursu Ortograficznego: „ MISTRZ ORTOGRAFII 2020”.  Do dyktanda przystąpiło 11. uczniów, którzy zostali wytypowani na drodze eliminacji klasowych. Podczas lekcji języka polskiego napisali niełatwy ortogram pozwalający wyłonić przedstawicieli końcowych zmagań.

Tekst dyktanda finałowego połączył się tematycznie z głównym hasłem naszego Tygodnia – „Nie ma wolności bez miłości”. Trochę historii, trochę współczesności…

Tegorocznym mistrzem ortografii

został Piotr Felczak z kl. VIII B.

Gratulacje!

W środę, 11 marca, można powiedzieć, w ostatniej chwili, udało się zorganizować Szkolny Konkurs Recytatorski. Wyznacznikiem tematycznym konkursu stało się motto: „Wolność i miłość”.

Dwudziestu uczestników spotkało się w sali nr 38. Recytatorów powitała komisja konkursowa w składzie: A. Jachimczyk- przewodnicząca, A. Fortuna- członek komisji, K. Kalbarczyk-Gmurek- członek komisji.

To był wyjątkowy czas lirycznej refleksji i zasłuchania. Wszyscy uczestnicy, wspaniale przygotowani, urzekli umiejętnością interpretacji głosowej, zaangażowaniem i wczuciem się w treść recytowanych utworów. To była wielka przyjemność uczestniczyć w tym poetyckim przedsięwzięciu.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Katarzyna Rosa klasa VIF

II miejsce – Kalina Staszewska klasa VD

III miejsce – Aleksandra Zielińska klasa VC.

 

 Wyróżnienia:

Zofia Tomaszewska klasa VB

Oliwia Matyska klasa VD

Łucja Żochowska klasa VID

Zwycięzcom i uczestnikom wielkie słowa uznania!

 

Mija już miesiąc naszej koniecznej izolacji. Jakże życie jest zaskakujące. Informacja o zawieszeniu zajęć dotarła do nas właśnie podczas konkursu recytatorskiego.

Uczymy się zupełnie nowej jakości szkoły. Mamy nadzieję, że tęsknicie za normalnością życia, spotykaniem się z przyjaciółmi, kolegami …

Czy ta sytuacja nauczy nas cieszyć się zwykłym, prostym, codziennym życiem?

Do zobaczenia!

A. Jachimczyk