header.jpg

KONKURS TEATRZYK MAŁEGO AKTORA ROZSTRZYGNIĘTY

Utworzono: wtorek, 05, maj 2020

95722004 132593158363097 6955377786986954752 o

 

Miło nam poinformować, że w Konkursie „Teatrzyk Małego Aktora” zorganizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie Kalina Staszewska otrzymała nagrodę w kategorii II (klasy IV-VI).

 

Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – VIII szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Jego główne cele to: promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów i aktorów metodą on-line.

kalina4232

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji teatralnej dowolnego utworu poetyckiego. Scenkę z recytowanym wierszykiem (nie dłuższą niż 5 minut) należało nagrać telefonem bądź kamerą, opublikować na kanale YouTube, a link z filmikiem przesłać przez Messengera na profilu „e-SCK” na facebooku.

Kalina na ten nietypowy konkurs przygotowała dwie prezentacje: pierwszą na podstawie wiersza Zbigniewa Herberta „Pudełko zwane wyobraźnią”, drugą natomiast w oparciu o fragment „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.

kalina834

Organizatorzy konkursu w podsumowaniu zaznaczyli, że mali artyści wykazali się ogromną inwencją twórczą, dzięki czemu z łatwością można było przenieść się do świata wyobraźni.

Warto podkreślić, że ze względu na różnorodność prac i formę zabawy, Jury jednogłośnie zdecydowało o nieklasyfikowaniu nagród na I i II miejsca. Tu wszyscy byli wygrani, bowiem wykonali wspaniałe artystyczne prace.

Serdecznie gratulujemy Kalinie i życzymy jej dalszych twórczych „uskrzydleń” i sukcesów.

Tomasz Daczko