header.jpg

Zdalne nauczanie w oddziałach przedszkolnych

Utworzono: wtorek, 26, maj 2020

agata 05 2020Od  16 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych uczą się, robiąc zadania  przesyłane przez swoich wychowawców.

 Uczniowie bardzo sumiennie wykonują ćwiczenia, przesyłają do nauczycieli prace plastyczne i techniczne.

aga 05 20 4

Od marca wpłynęło do nas ponad 300 prac. Jesteśmy pod wrażeniem dokładności i staranności wykonania tych prac.

aga 05 20

Dzieci wykazały się doskonałymi pomysłami oraz kreatywnością. Chcemy podzielić się pięknymi zdjęciami, które do nas napłynęły. Niestety nie udało nam się umieścić wszystkich, ale mamy nadzieję, że każdy odnajdzie tu chociaż jedną swoją pracę.

aga 05 20 2

Życzymy wytrwałości na kolejne tygodnie i wielu ciekawych pomysłów.

aga 05 20 3

Widzimy w Was ogromny potencjał i mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym będziecie wykazywać się swoim talentem na szkolnych i pozaszkolnych konkursach plastycznych.

aga 05 20 1

 

Drodzy Rodzice!!!

  1. Nauka przez zabawę - okres przedszkolny to czas, w którym dzieci czerpią naukę zawsze i wszędzie. Wykorzystajmy codzienne czynności do wzbudzania zainteresowania u dzieci - np. Poprzez zadawanie pytań, zadania (policz, ile mamy krzeseł; które drzewo na naszym podwórku jest największe?; Znajdź w pokoju przedmiot w kolorze czerwonym itp.)
  2.  Najlepiej aby rytm dnia, był zbliżony do tego w przedszkolu np. pobudka, śniadanie, aktywności edukacyjne, czas na zabawę swobodną, obiad, odpoczynek po obiedzie przy wysłuchaniu bajki/opowiadania. Przejrzysty plan dnia wywołuje u dzieci poczucie bezpieczeństwa.  
  3. Pamiętajcie o codziennych ćwiczeniach motoryki małej i dużej.
  • Motorykę małą ćwiczymy między innymi poprzez rysowanie, malowanie, pisanie po śladzie, wycinanie, lepienie z plasteliny, masy solnej.
  • Rozwijać motorykę dużą możecie poprzez jazdę na rowerze, rolkach, hulajnodze, rzucanie i łapanie piłki.  
  1. Pamiętajcie o codziennym wychodzeniu na świeże powietrze.
  2.  Dbajcie o swoje zdrowie i waszych  pociech.
  3. Zadanie dla chętnych - Jeśli mają Państwo ochotę, tak jak dotychczas, zachęcamy do dzielenia się z nami  dokonaniami Waszych dzieci z edukacji zdalnej. Będzie nam miło, gdy otrzymamy   od Was zdjęcia dzieci podczas wykonywania  zadań przez Wasze pociechy.

Polecamy również korzystanie z następujących stron:

kreatywne spędzanie czasu- propozycje dla dzieci

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych