header.jpg

X EDYCJA FESTIWALU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Utworzono: piątek, 24, marzec 2023

img 005

10 i 11 marca odbyły się w Sochaczewie przesłuchania konkursowe do X Powiatowego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.   Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. W konkursie wzięło udział 240 recytatorów i wokalistów z terenu naszego powiatu.

24032023 1

- Jest to największy festiwal tego typu w powiecie sochaczewskim, którego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka, szczególnie w obliczu wydarzeń toczących się u naszych sąsiadów. Teraz, w obliczu sytuacji geopolitycznej, jednoczenie się i pamięć o historii naszej Ojczyzny jest niezwykle ważna, ponieważ ma dać siłę i pokazuje, jak ważna jest wolność - informuje organizator festiwalu Daniel Janiak.

W konkursie wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. W kategorii klas I-III wystąpili Oliwia Klata, Franciszek Kantorski, Łucja Kołodziejak i Marcelina Miękus.  W kategorii klas IV-VI wystąpiły Julia Bochyńska i Maria Pietrak oraz Teatr „Słowo” (Marcelina Więsek, Amelia Modrzewska, Oliwia Zagajewska, Magdalena Bielaczyc, Jakub Maciejewski, Damian Szarwas, Mateusz Kierzkowski, Jan Gawor). Kategoria 7-8 reprezentowana była przez Amelię Modrzewską i Marcelinę Więsek.

18 marca, w sobotę, w Kramnicach Miejskich odbyła się wyjątkowa, bo jubileuszowa gala Festiwalu, podczas której ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród nagrodzonych i wyróżnionych.

24032023 2

KATEGORIA II (klasy 1-3)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Marcelina Miękus kl. 3b

II miejsce – Łucja Kołodziejak kl. 1b

wyróżnienie – Franciszek Kantorski kl. 2b

KATEGORIA IV (klasy 7, 8)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – Amelia Modrzewska kl. 7a

KATEGORIA IV (klasy 7, 8)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

II miejsce – Marcelina Więsek kl. 7a

KATEGORIA VI (zespoły)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

II miejsce – TEATR SŁOWO 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej!

Fot. UM w Sochaczewie Fb