header.jpg

Osiągnięcia uczniów w I sem. roku szkolnego 2018/2019

Utworzono: wtorek, 26, luty 2019

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

im. św. MAKSYMILIANA KOLBEGO W TERESINIE

   w  I semestrze r. szk.  2018/2019

 

klasy I – VIII

Konkursy przedmiotowe i tematyczne

Agata Ziemian – uczestniczka II (rejonowego) etapu Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;

Norbert Bajurski, Kamil Sztabert, Franciszek Ziemian  – zakwalifikowani do II  etapu Przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych LOGIA SP;

Samuel Kamiński - III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"  dla kl. IV-VI;

 

 

Osiągnięcia sportowe

II miejsce dziewcząt w Powiatowych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej– kat. „Młodzież”

II miejsce dziewcząt w Powiatowych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Koszykówce – kat. „Młodzież”

II miejsce chłopców w Powiatowych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini  Koszykówce  kat. „Dzieci”

II miejsce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce kat. „Dzieci”

Karol Gadziała - I miejsce Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych kat. „Dzieci”

III miejsce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych kat. „Młodzież”                       

III miejsce dziewcząt w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Badmintona -  kat. „Młodzież”

III miejsce dziewcząt w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Badmintona -  kat. „Dzieci”

III miejsce chłopców w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Badmintona -  kat. „Młodzież”

I miejsce chłopców w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Sochaczewskiego kat. „Dzieci”

III miejsce dziewcząt w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Sochaczewskiego kat. „Dzieci”

II miejsce dziewcząt w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Sochaczewskiego kat. „Młodzież”

II miejsce  chłopców w Turnieju Piłki Ręcznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Iłowie – kat. „Młodzież”

I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej    im. Jana Pawła II w Paprotni

III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej     im. Jana Pawła II w Paprotni

 

Osiągnięcia artystyczne i inne

Julia Kołodziejak - nagroda GRAND PRIX w II Konkursie Wokalnym Piosenki Patriotycznej "Polskie Drogi" organizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury,

I miejsce w kategorii solistów kl. I-III w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7 pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew,

I miejsce w kategorii solistów kl. I-III w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie;

Marcelina Więsek - Finalistka XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa",

 II miejsce (soliści w I kategorii wiekowej) w VIII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień" w Warszawie,

I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie,

Nagroda w Powiatowym Konkursie „Ozdoba świąteczna",

Złoty Cyceron( kategoria poezja kl. I-III)  w Powiatowych Dniach Retoryki,

Złoty Cyceron w Teresińskich Dniach Retoryki;

Kalina Staszewska -  Finalistka XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa",

I miejsce w Powiatowym konkursie Fotograficznym Zaklinajmy…Zaczytajmy… "Kolej na czytanie",

Złoty Cyceron ( kategoria proza kl. IV-VI) w Powiatowych Dniach Retoryki,

Złoty Cyceron ( kategoria proza kl. IV VI) w Teresińskich Dniach Retoryki,

III miejsce w Gminnym konkursie Recytatorskim "Kiedy myślę, Ojczyzna";

Zespół wokalny (Mateusz Gawor, Julia Matczak, Agata Ziemian, Urszula Żochowska, ) I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7  pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew,

I miejsce  w II Konkursie Wokalnym Piosenki Patriotycznej "Polskie drogi" organizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury,

II miejsce w kategorii kl. VII-VIII w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie;

Joanna Koszewska - I miejsce w kategorii klas I-III w Powiatowym Patriotycznym Konkursie Plastycznym "Muzyką malowane" pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew;

Krzysztof Woźniak -  I miejsce w kategorii klas VII - VIII w Powiatowym Patriotycznym Konkursie Plastycznym "Muzyką malowane" pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew;

Wesołe Nutki - II miejsce w kategorii zespół kl. I-III w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew;

Zespół wokalny (Katarzyna Rosa, Łucja Żochowska, Marta Chojnacka, Maria Miazgowska) - II miejsce w kategorii zespół kl. IV-VI w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7  pod patronatem Burmistrza miasta Sochaczew;

Julia Bochyńska, Hanna Rudnicka -  I miejsce w kategorii kl. I-III w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie;

Zespół 'Gwiazdeczki" (Kinga Sitarska, Amelia Króliczak) - I miejsce w kategorii zespoły kl. I-III w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie;

Zespół wokalno-instrumentalny (Katarzyna Rosa, Łucja Żochowska, Marta Chojnacka, Maria Miazgowska, Aleksander Klata, Kalina Staszewska) - II miejsce w kategorii zespół kl. IV-VI w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie,

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „hej, kolęda” w Szkole Podstawowej w Szymanowie;

Urszula Żochowska – II miejsce (w kategorii soliści) w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie;

Złoty Cyceron (kategoria wystąpienie publiczne) w Teresińskich Dniach Retoryki;

Jakub Zień – II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym Zaklinajmy… Zaczytajmy…  "Kolej na czytanie";

Joanna Zemła - III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym Zaklinajmy… Zaczytajmy… "Kolej na czytanie",

II miejsce w Gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej "Kiedy myślę, Ojczyzna",

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „hej, kolęda” w Szkole Podstawowej w Szymanowie;

Wiktoria Rogińska - Brązowy Cyceron (kategoria poezja kl. VII-IIIG) w Powiatowych Dniach Retoryki,

Brązowy Cyceron w Teresińskich Dniach Retoryki;

 Szymon Mikołajczyk -  Brązowy Cyceron ( kategoria poezja kl. I-III) w Powiatowych Dniach Retoryki,

 Złoty Cyceron w XVI Teresińskich Dniach Retoryki;

Łucja Żochowska - Złoty Cyceron ( kategoria poezja kl. IV VI) w Teresińskich Dniach Retoryki;

Michalina Wilczyńska -  Srebrny  Cyceron ( kategoria poezja kl. IV - VI) w Teresińskich Dniach Retoryki;

Alicja Werle - Brązowy  Cyceron ( kategoria poezja kl. IV- VI) w Teresińskich Dniach Retoryki;

Wiktoria Kornacka - Srebrny  Cyceron ( kategoria poezja kl. VII -IIIG) w Teresińskich Dniach Retoryki;

Julia Paluchowska – Brązowy Cyceron (kategoria proza kl. VII –G) w Powiatowych Dniach Retoryki, Złoty Cyceron w Teresińskich dniach Retoryki;

Michał Dobaczewski – I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości;