header.jpg

TEATRALNIE I KABARETOWO …

Utworzono: czwartek, 27, kwiecień 2023

Poznaliśmy wyniki I Powiatowego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie. W przesłuchaniach na żywo zaprezentowało się kilkudziesięciu solistów i zespoły z powiatu sochaczewskiego i powiatów ościennych. Konkursowi patronował Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski.

Występy oceniało jury w składzie Artur Barciś, znany aktor, scenarzysta i reżyser oraz Monika Ziółkowska, solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, koncertująca zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Materia, z którą przyszło się mierzyć młodym wykonawcom, nie należy do najłatwiejszych. Interpretacja piosenki kabaretowej i teatralnej to niezwykle trudne zadanie. Artysta musi nie tylko „unieść” ją wokalnie, ale też, a może przede wszystkim, podołać zadaniu aktorskiemu – umiejętnie połączyć mimikę, gest i ruch sceniczny. Temu jakże złożonemu wyzwaniu stawiły czoła utalentowane uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

Julia Kołodziejak, zdobywczyni I miejsca w kategorii klas IV-VI, brawurowo wykonała arcytrudną piosenkę „Dykcja” z repertuaru Artura Barcisia. Nie gorzej w kategorii klas VII-VIII wypadła Marcelina Więsek, otrzymując I nagrodę, uwodząc słuchaczy wyznaniem gwiazdy – Galindy z musicalu „Wicked”. Trzecia reprezentantka naszej szkoły, Amelia Modrzewska, niestety nie otrzymała żadnej nagrody, ale urzekła publiczność dojrzałością sceniczną, piękną barwą głosu i subtelnością wykonania piosenki „Ten jeden pocałunek” z musicalu „Piotruś Pan”.

Laureatki konkursu nagrodzono statuetkami i dyplomami. Serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów wokalno-teatralnych.

Zachęcamy do obejrzenia filmików z naszymi reprezentantkami w roli głównej.

ZOBACZ Julia Kołodziejak

ZOBACZ Marcelina Więsek

ZOBACZ Amelia Modrzewska

 

Tomasz Daczko

Robert Jędrzejewski