header.jpg

Aktualności

Osiągnięcia uczniów

Utworzono: środa, 03, luty 2016

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW   w roku szkolnym   2015/2016

Konkursy przedmiotowe

Jakub Woźniak – finalista Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych „miniLogia 14”

                                           Osiągnięcia sportowe

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Punktacji Drużynowej Indywidualnych Biegów Przełajowych chłopców.

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Punktacji Drużynowej Indywidualnych Biegów Przełajowych dziewcząt.

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minkoszykówce dziewcząt

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce chłopców

III miejsce w Międzypowiatowym Finale XVII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej chłopców

II miejsce w Międzypowiatowym Finale XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej chłopców

III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej dziewcząt

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej chłopców

III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt

III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt

I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie

II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej chłopców o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie

II i III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie

III miejsce w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni

I i II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni

I i II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni

I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Memoriał Sylwestra Rożdżestwieńskiego” szkół podstawowych chłopców w Iłowie

II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej chłopców „Szczypiorniak ona Orlikach 2016”

                                 Osiągnięcia artystyczne i inne

Aleksandra Sobota - I miejsce w I Edycji Powiatowego Konkursu "Mistrz Gramatyki"

Zofia Majcher - III miejsce w I Edycji Powiatowego Konkursu "Mistrz Gramatyki"

Patrycja Mezińska- I miejsce w Powiatowym Konkursie "Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji " w kategorii praca indywidualna

Julia Pawłowska - I miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Zaklinajmy...zaczytajmy ...zimę"

Zofia Majcher - II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Zaklinajmy...zaczytajmy ...zimę"

Natalia Glińska - III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Zaklinajmy...zaczytajmy ...zimę"

Urszula Żochowska - Nagroda w V Sochaczewskim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego "Kocham Polskę...My- Polacy"

Aleksandra Sobota - I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki "W Rytmie Rocka" w kategorii soliści

Zuzanna Gołąb - III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki "W Rytmie Rocka"  w kategorii soliści

Mateusz Gawor, Filip Kacprzak - II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki "W Rytmie Rocka" w kategorii zespoły wokalne

Zuzanna Gołąb – II miejsce w XX Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2016

Karolina Markowska - III miejsce w XXIII Powiatowym konkursie Plastycznym PLASTEK

Urszula Żochowska -Brązowy Cyceron ( kategoria proza)w Powiatowych Dniach Retoryki

Zuzanna Semczuk – III miejsce w Powiatowym Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Najciekawsza i najładniejsza ozdoba choinkowa”

Maja Kołodziejak – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi” (etap gminny)

Mikołaj Wierzbicki - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi” (etap gminny)

Teresińskie Dni Retoryki  

kl. I – III

Joanna Zemła                             Złoty Cyceron (poezja)

Bartosz Bryński                         Brązowy Cyceron (poezja)

kl. IV – VI

Wiktoria Kornacka                      Złoty Cyceron (poezja)

Urszula Żochowska                       Złoty Cyceron (proza)

Natalia Donat                               Srebrny Cyceron(poezja)

Maja Chojnacka                           Srebrny Cyceron(poezja)

Katarzyna Kamionka                   Srebrny Cyceron (przemówienie)

Zuzanna Śmigielska                     Brązowy Cyceron (poezja)

Free-baksy                                     Złoty Satyr (kabaret)

XII Teresiński Przegląd Twórczości Scenicznej "Mrowisko"

kl. 0 - III

Julia K ołodziejak - Supertalent (kategoria piosenka)

Wiktoria Chojnacka - Talent (kategoria piosenka)

Klasa II a - Talent (kategoria spektakl)

kl. IV - VI

Zuzanna Gołąb - Supertalent (kategoria piosenka)

Amelia Klata - Talent (kategoria taniec)

XII Teresiński Przegląd Sztuk Plastycznych "Tygiel"

Wiktor Wojciechowski - Talent

Kamil Sztabert - Talent

Gminny Konkurs Plastyczny o św. Maksymilianie Kolbe

Zuzanna Gołąb - I miejsce

Zuzanna Śmigielska - II miejsce

Zofia Majcher - II miejsce

Mikołaj Bakalarski – III miejsce

Damian Chojnacki - III miejsce

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono: sobota, 25, czerwiec 2016

tn DSC02516

24 czerwca 2016 r. zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku - klasy VI

Utworzono: sobota, 25, czerwiec 2016

tn 10

23 czerwca  o godz. 15.00 odbyło się pożegnanie klas szóstych. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczestniczył Wójt Gminy Teresin pan Marek Olechowski,  nauczyciele oraz rodzice.

Czytaj więcej: Zakończenie roku - klasy VI

Równaj do najlepszych II semestr 2015/2016

Utworzono: środa, 22, czerwiec 2016

Rok szkolny 2015/2016  II semestr

Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

 

4a- średnia klasy 4,44

  1. Mateusz Zagajewski- śr. 5,45, wz
  2. Filip Dudek- śr. 4,82, wz
  3. Bartłomiej Jarzębowski- śr. 4,82, wz
  4. Julita Jagodzińska – śr. 4,82, bdb
  5. Gabriel Czółnowski – śr. 4.82, bdb

tn 4 aa

Czytaj więcej: Równaj do najlepszych II semestr 2015/2016

Wspólne czytanie uczniów

Utworzono: poniedziałek, 20, czerwiec 2016

tn DSC02032

     10 czerwca 2016r.  nasza szkoła wzięła udział w akcji ustanawiającej rekord czytania w jednym momencie. W tym dniu, w całej Polsce uczniowie i inne chętne osoby uczestniczyły w przedsięwzięciu „Jak nie czytam jak czytam”. Pomysłodawcą  jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”  jako odpowiedź na opublikowany przez Bibliotekę Narodową raport o stanie czytelnictwa. Otóż  w 2015r. aż 63 % Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Oczywiście statystyka czytelnictwa w naszej szkole przedstawia się zupełnie inaczej. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie wypożyczyli 7436 pozycji, co daje średnią 15 książek na jednego ucznia.

tn DSC02044

 

    

Czytaj więcej: Wspólne czytanie uczniów

Najlepsza spośród najlepszych - sukces Patrycji Mezińskiej z klasy 6c

Utworzono: wtorek, 14, czerwiec 2016

Patrycja Mezińska SP Teresin 3

O tym, że Patrycja posiada talent pisania ciekawych tekstów wiemy od 3 lat. Już wtedy zaczęła redagować artykuły do naszej gazetki szkolnej. W tym roku zdecydowaliśmy wysłać jej dwa artykuły na konkurs powiatowy „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. Jest nam miło poinformować, że profesjonalni dziennikarze przyznali naszej uczennicy pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Najlepsza spośród najlepszych - sukces Patrycji Mezińskiej z klasy 6c

Spotkanie autorskie

Utworzono: wtorek, 07, czerwiec 2016


tn DSC01795

  We wtorek 24 maja mieliśmy zaszczyt gościć w szkole Pawła Beręsewicza – anglistę, tłumacza i autora książek dla dzieci i młodzieży takich jak: „Na przykład Małgośka”, „Noskawery”, „Pieniądze albo kasa”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, serii książek o rodzinie Ciumków, oraz wielu innych. Spotkanie autorskie odbyło się dzięki Dyrektor Biblioteki Publicznej w Teresinie, pani Aleksandrze Starus, której serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie

Podkategorie